Matti Karppanen

(Finland, 1873-1953)
Matti Karppanen
(Finland, 1873-1953)

Matti Karppanen, Fiskgjuse.

Signerad M. Karppanen och daterad 1942. Olja på pannå 45,5 x 36 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Klubbat pris
860
9 864
900
Utropspris
800 EUR
Budhistorik (17 bud)
30 apr 20:20
860 EUR
30 apr 20:20
840 EUR
30 apr 20:20
820 EUR
30 apr 20:20
800 EUR
30 apr 20:20
780 EUR
30 apr 20:20
760 EUR
30 apr 20:20
740 EUR
30 apr 20:19
720 EUR
30 apr 20:19
700 EUR
30 apr 20:19
680 EUR
30 apr 20:19
660 EUR
30 apr 20:18
640 EUR
30 apr 20:18
620 EUR
30 apr 16:51
600 EUR
23 apr 21:49
500 EUR
23 apr 14:53
420 EUR
23 apr 14:28
400 EUR
Siri Niemistö
translation missing: sv.cities.Helsingfors
Siri Niemistö
+358 50 911 0923