Förgylld, bemålad och bronserad. Ramverk med pastellagedekor av kymation, bladslingor och fruktbårder. Krön med antikiserande dekor av offerscen. Höjd 148, bredd 71 cm.
Ställvis slitage. Senare glas. Senare målning. Dekorbortfall. Sprickor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.