4 pastejknivar, Anders Lundqvist, Stockholm 1833, längd 20 cm.
1 serveringssked med dekor i hög relief och delvis förgylld, Wakely & Wheeler (James Wakely & Frank Clarke Wheeler), London, England 1888, längd 23 cm.
1 druvsax, CG Hallberg, Stockholm 1894, längd 13 cm.
Vikt 408 gram.
Smärre slitage. Saxen med lagning.