Diamant ca 0,60 ct, färg och klarhet ca K-L/SI1, infattningens höjd 7,3 mm, ringskenans bredd 1,5-4,1 mm, ringstorlek 17,35/54,5, vikt ca 2,4 gram
Diamantens rondist med ett nagg synligt i mikroskop. Smärre repor på ringskenan.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10