Fanerat med bland annat jakaranda. Intarsiadekor. Sarg med fem lådor i fronten. Oktagonala, nedåt avsmalnande ben. Mässingsskodda. Längd ca 112, djup 51, höjd 85,5 cm. Nyckel finns.
Slitage. Fanerskador. Avslag. Märken.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.