Väggappliquer, ett par, Louis XVI-stil, 1800-talets slut.

Förgylld och bronserad brons, tre ljusarmar var.
Höjd ca 40, bredd 32 cm. Totalhöjd inklusive lampskärmar ca 53 cm.

Åldersrelaterat slitage. Senare elektrifiering. Ej funktionstestad. Märken. Ljusholkarna med smärre skador.

Klubbat pris
320
3 642
340
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (5 bud)
19 maj 12:14
320 EUR
19 maj 12:14
300 EUR
19 maj 12:14
300 EUR
19 maj 11:44
250 EUR
18 maj 23:43
220 EUR