Robert Engström, väggpendyl, gustaviansk stil, Stockholm, 1900-talets första hälft.
Förgylld och bronserad. Rik dekor av pärlstav, lagerstav, kolonner, blommor och bandrosett. Emaljerad urtavla med arabiska siffror. Bredd 28, höjd 49 cm. Nyckel finns.
Ej funktionstestad. Ej genomgången. Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor