Sidobord, möjligen England, 1800-talets början.

Mahogny och mahognyfanerat. En utdragbar låda. Låddragningen är i mässing. Bredd 71,5 cm x djup 41,5 cm x höjd 71 cm.

Åldersrelaterat slitage. Renoverad. Senare låddragning.

Utropspris
250 EUR