Förgylld, bronserad och bemålad. Välvt krön med infälld dekor av pilkoger flankerat av slingrande lagerkvistar. Ramverk med kymationbård. Höjd 110, bredd 56 cm.
Sprickor. Skador, krönet något löst. Renoverad. Kompletterad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.