Fällbord av Jacob Sjölin (mästare i Köping och Kungsör 1767-1785),

Rund fällbar skiva med alrotsfanér. På svärtat pelarben med tredelad fot. Brännärkt Iac.Siölin Köping och Kungsör No 899. Diameter 83, höjd 71 cm.

Renoverad. Bordsskivan vickig och nästan lös mot foten. Krackelyr i den lackerade ytan. Ställvis något slitage.

Klubbat pris
2 800
246
260
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (10 bud)
28 maj 11:28
2 800 SEK
28 maj 11:27
2 600 SEK
28 maj 11:27
2 600 SEK
28 maj 11:26
2 400 SEK
28 maj 11:26
2 200 SEK
28 maj 11:21
2 000 SEK
28 maj 11:21
1 900 SEK
28 maj 7:50
1 800 SEK
27 maj 19:28
1 500 SEK
24 maj 21:35
600 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69