Carl Fagerlund, bordslampa, Orrefors.
Klarglas med mörkt underfång. Signerad Orrefors RD 1323. Höjd inklusive skärm 55 cm. Tygdkärm klädd med Josef Franks "Vegetable Tree" medföljer.
Ej funktionstestad. Smärre slitage. Skärm blekt.