Stolar, ett par, senbarock/rokoko, 1700-talets första hälft.

Bemålade med textilklädsel. Balusterformad ryggbricka med nyckelhål, arbalèteformad framsarg, benen med H-kryss. Sitthöjd 48, bredd 50, höjd 98 cm.

Senare målning. Senare klädsel. Färgbortfall. Lagningar. Fläckar.

Klubbat pris
10 502
916
958
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (26 bud)
2 maj 17:47
10 502 SEK
2 maj 17:47
10 002 SEK
2 maj 17:46
9 802 SEK
2 maj 17:46
9 602 SEK
2 maj 17:46
9 401 SEK
2 maj 17:46
9 201 SEK
2 maj 17:45
9 001 SEK
2 maj 17:45
8 801 SEK
2 maj 17:45
8 600 SEK
2 maj 17:45
8 400 SEK
2 maj 17:45
8 200 SEK
2 maj 17:44
8 000 SEK
2 maj 17:44
7 400 SEK
2 maj 17:44
7 200 SEK
2 maj 17:44
6 400 SEK
2 maj 17:44
6 200 SEK
2 maj 17:44
5 700 SEK
2 maj 17:44
5 500 SEK
2 maj 17:44
4 620 SEK
2 maj 17:44
4 420 SEK
2 maj 17:44
4 220 SEK
2 maj 17:44
4 020 SEK
2 maj 17:44
3 400 SEK
2 maj 17:43
3 200 SEK
2 maj 17:08
3 000 SEK
25 apr 17:17
1 100 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69