Handfat, porslin, Kina, 1900-tal.

Dekor i famille rose med motiv av svalor, fjärilar och blommor. Utsidan dekorerad i järnoxidrött med motiv av bambu. Höjd 10, diameter 29 cm.

Större kantnagg, spricka.

500
44
47
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (1 bud)
25 maj 13:14
500 SEK