Bord, 1800-tal, Senbarockstil.

Lackerat med kinesiserade dekor i guld mot röd botten. Rektangulär skiva med pagoder i landskap inom reserv, i sargen låda, på fyra balusterformade ben med kryss. Längd 102, bredd 63, höjd 77 cm.

Torkspricka. Slitage. En dragring saknas.

Klubbat pris
8 000
703
746
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
14 maj 18:59
8 000 SEK
14 maj 15:13
7 500 SEK
14 maj 15:13
7 200 SEK
14 maj 15:13
7 000 SEK
14 maj 14:28
6 500 SEK
14 maj 13:13
6 000 SEK
14 maj 13:13
5 500 SEK
14 maj 12:02
4 500 SEK
14 maj 8:53
3 000 SEK
8 maj 3:34
1 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71