Stolar, 6 st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.
Vitlackerade, skuren dekor av rosor och fleuroner. kannelerade ben. Oval, klädd och stoppad ryggbricka. Klädd och stoppad sits. Sitthöjd 45, höjd 92 cm.
Smärre slitage. Smärre färgbortfall. Märken på ben. Fläckar på klädsel.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.