Fåtölj med fotpall, Collden, modell "Tälja", bord Sven Larssons möbelshop 1960-70-tal.

Bord: Furu, 110x110x45 cm
Fåtölj: Furu, Bredd: 86 cm Höjd: 97 Sitthöjd 25 cm. Lösa stoppade kuddar med klädsel i naturlinne.
Fotpall: Bredd: 55 cm Höjd: 35 cm. Lös stoppad kudde med klädsel i naturlinne.

Smärre slitage av repor och nagg i furun. Fläckar, märken och mindre revor i textil.

Utropspris
3 000 SEK