Skål samt vaser, ett par, silver och glas, 1800-1900-tal.
Silver med lösa insatser av blått glas. Skål med dekor av rosor, Norge, längd 19 cm. Vas med hänklar, Birmingham, England, höjd 8 cm. Total vikt utan glas 330 gram.
Smärre slitage. Smärre nagg. En vas med stora nagg på glasinsatsen.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor