Lampetter i gustaviansk stil, ett par

För ett ljus vardera. Ovala förgyllda ramar med dekor och rosettkrön, svängd ljusarm i mässing. Höjd: 36,5 Bredd: 21 cm

Aningen lösaktigt krön och ljusarm. Smärre nagg och bortfall av färg. Stearinfläckar på ljusarm.

Klubbat pris
2 600
229
242
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (5 bud)
22 maj 9:40
2 600 SEK
22 maj 9:40
2 400 SEK
22 maj 7:18
2 200 SEK
21 maj 9:00
2 000 SEK
20 maj 14:24
1 800 SEK