Fanérad med mahogny och valnötsrot. Beslag av förgylld mässing. Två lådor samt fällbar skrivklaff med bakomvarande lådor. Bredd 65, djup 52-81, höjd 102,5 cm. Nyckel finns.
Fanerskador och skador. Ställvis slitage. Nyckel till skrivklaffen saknas.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor