Sockerskål och tesked, silver, Moskva 1900-talets första hälft.
Sockerskål med hänkel och graverad dekor. Diameter 11,5 cm, höjd 5,5 cm. Kontrollstämpel 1927-55.
Tesked med vridet skaft, förgyllt blad, längd 14 cm. Kontrollstämpel 1908-17.
Sammanlagd vikt 225 g.
Obetydlig buckla.
Klubbat pris
200
2 276
212
Utropspris
250 EUR
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (6 bud)
19 maj 20:13
200 EUR
Detta bud har lagts av budgivare nr: 1
19 maj 20:13
190 EUR
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor