Reidar Särestöniemi

(Finland, 1925-1981)
Reidar Särestöniemi
(Finland, 1925-1981)

Reidar Särestöniemi, "Pöllinparkkaaja".

Träsnitt, 1960. signerad och numrerad T.p.l'a 87/200. Bildstorlek ca 50 x 39 cm.

Åldersrelaterat slitage. Vågigt papper.

Konstnär

Klubbat pris
400
4 552
425
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (4 bud)
15 maj 22:07
400 EUR
15 maj 22:07
300 EUR
15 maj 12:40
270 EUR
13 maj 18:20
250 EUR

Alma Ahlroth
Alma Ahlroth
Assisterande specialist, konst
+358 (0)50 428 2146