Signe Brander

(Finland, 1869-1942)
Signe Brander
(Finland, 1869-1942)

Signe Brander, fotografier, 11 st, uppfodrade på kartong. 1900-talets första kvartal.

Fotografier från Moisio gård, Elimäki, Elimäki kyrka och klockstapel, Mustila, Villikkala, Peippola och Myllylä. Bildstorlek 16,5 x 23 cm.

Åldersrelaterat slitage. Vågig kartong. Fläckar.

Klubbat pris
180
1 980
188
Utropspris
250 EUR
Budhistorik (2 bud)
10 jun 16:05
180 EUR
6 jun 23:55
50 EUR