Skapa en trivsam atmosfär med rätt belysning

154 föremål
Taklampa, omkring 1900.
16 500 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Ljuskrona Gustaviansk stil 1900-talets mitt.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Takarmtaur 1900-talets mitt Danmark.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, 1900-tales mitt.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, jugend, tidigt 1900-tal.
1 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Industrilampa, 1900-talets mitt.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, Boréns, 1900-talets andra hälft.
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklykta, 1900-tal.
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Niclas Hoflin, taklampa, "Holborn 3", Rubn.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Marcel Wanders, taklampa, "Skygarden", Flos.
2 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Carl Fagerlund, taklampa, Orrefors.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ljuskrona, barockstil, omkring 1900.
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bordslampa, 1960-tal.
1 250 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa, ASEA, modell E1747, 1900-talets mitt.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampor, ett par, 1900-talets andra hälft.
2 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ljuskrona, empirestil, 1900-tal.
3 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bordslampa, 1930-tal.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, Tyskland, 1960/70-tal.
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Ljuskrona, Gustaviansk stil, sent 1900-tal.
5 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Taklampa, funkis, 1930-tal.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa, Empirestil, 1920/30-tal.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ljuskrona, Empirestil, omkring år 1900.
1 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK