356 föremål
Albert Abbe, "Jädersfält".
17 tim 26m
Albert Abbe, "Jädersfält".
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Alf Lindberg, Utan titel.
3d 22 tim
Alf Lindberg, Utan titel.
Inga bud
Utropspris
8 000 SEK
Anita Nilsson Billgren, "Katter".
4d
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Axel Lind, Månsken.
2d 22 tim
Axel Lind, Månsken.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Axel Nilsson, "Röda tulpaner".
2d 20 tim
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Barstolar ett par 1900-talets andra hälft.
4d
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bengt Lindström, Ansikten.
25m 14s
Bengt Lindström, Ansikten.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bertil Gadö, fisk.
19 tim 49m
Bertil Gadö, fisk.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Bokhylla 1940-tal.
4d
Bokhylla 1940-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Bord 1900-talets första hälft.
1d 23 tim
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
6d 19 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
1 tim 7m
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa 1940-tal.
19 tim 35m
Bordslampa 1940-tal.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå 1930/40-tal.
4d 20 tim
Byrå 1930/40-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Byrå omkring 1900.
17 tim 59m
Byrå omkring 1900.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå/hallmöbel 1950/60-tal.
16 tim 59m
Byrå/hallmöbel 1950/60-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå/sideboard Glasmäster Markaryd 1970-tal.
19 tim 4m
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bänk 1970-tal.
17 tim 55m
Bänk 1970-tal.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bänk rokokostil 1900-tal.
31m 14s
Bänk rokokostil 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bänkar ett par 1970-tal.
19 tim 2m
Bänkar ett par 1970-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Carl Fredrik Reuterswärd, blandteknik, signerad.
2d 20 tim
3 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Chanel väska 1980-tal.
4d 1 tim
Chanel väska 1980-tal.
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Danka Jaworska, Sittande skepnad.
3d 22 tim
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Edvard Rosenberg, landskap.
2d 21 tim
Edvard Rosenberg, landskap.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Elon Arenhill, Armband silver Malmö 1982.
18 tim 33m
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Elon Arenhill, Halsband silver Malmö 1989.
18 tim 28m
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Elon Arenhill, Ring silver Malmö 1976.
18 tim 45m
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Eric Pettersson Kreitz fat tenn Stockholm 1791.
2d 1 tim
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fernand Léger, "la Noce".
2d 1 tim
Fernand Léger, "la Noce".
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fotpall, Eilersen samtida.
2d 22 tim
Fotpall, Eilersen samtida.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fåtölj 1940/50-tal.
18 tim 59m
Fåtölj 1940/50-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtölj Louis XVI-stil 1900-talets första hälft.
13m 14s
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtöljer ett par 1940-tal.
2d
Fåtöljer ett par 1940-tal.
22 000 SEK
Utropspris
26 000 SEK
Georg Kofoed, hörnbarskåp 1960-tal Danmark.
19 tim 7m
1 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK