Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

321 föremål
Soffbord, "Spiro", Nordform, samtida.
6 tim 13m
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa, 1960-tal.
6 tim 15m
Golvlampa, 1960-tal.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffbord, Italien, 1900-talets andra hälft.
6 tim 37m
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Glismand & Rüdiger, soffbord, "Como", Bolia.
6 tim 57m
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffa,  R.O.O.M.
7 tim 5m
Soffa, R.O.O.M.
2 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Kjell Engman, skulptur, Kosta Boda.
8 tim 27m
19 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Burberry, filt.
9 tim 5m
Burberry, filt.
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Olle Alberius, fat, glas Orrefors, 1990.
1d 4 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kjell Engman, vas, Kosta Boda.
1d 5 tim
750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Olle Brozén, skulptur, Högbo, 2018.
1d 7 tim
420 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vilfåtölj, Neiser, samtida.
1d 8 tim
Vilfåtölj, Neiser, samtida.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vilfåtölj, Neiser, samtida.
1d 9 tim
Vilfåtölj, Neiser, samtida.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vägglampa, 1950-60-tal.
2d 6 tim
Vägglampa, 1950-60-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK