Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

Föremål i fokus

368 föremål
Taklampa, 1940-tal.
16 tim 19m
Taklampa, 1940-tal.
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, Italien, 1960-tal.
17 tim 25m
Taklampa, Italien, 1960-tal.
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Nordiska Kompaniet, matbord, "Lovö", 1940-tal.
18 tim 9m
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Soffa, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
19 tim 55m
38 500 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Wilke Adolfsson, vas, graal.
20 tim 25m
Wilke Adolfsson, vas, graal.
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampor, ett par, Bergboms.
1d 13 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Jonas Rooth, ljuskrona, Kivik, 1997.
1d 14 tim
300 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Tom Dixon, pall, "Fan", samtida.
1d 16 tim
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, 1900-talets mitt.
1d 17 tim
Taklampa, 1900-talets mitt.
470 EUR
Utropspris
600 EUR
Hallmöbel 2 dlr Luxus sent 1900-tal.
1d 17 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK