Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

214 föremål
Spegel, Ateljé Glas & Trä, Hovmantorp 1957.
9 tim 53m
650 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Tamburmajor 1900-talets andra hälft.
12 tim 40m
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Svante Skogh, matbord "Vindö" sent 1900-tal.
12 tim 44m
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Hallmöbel 1900-talets första hälft.
12 tim 46m
1 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
John Kandell, hylla, "Pilaster", Källemo.
14 tim 12m
1 666 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtöljer, 4 st, Cappellini, Italien.
14 tim 16m
500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Byrå, funkis, 1930-tal.
14 tim 38m
Byrå, funkis, 1930-tal.
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
The Row, väska.
1d 10 tim
The Row, väska.
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Alvar Aalto, barnstol, modell 103, 1930-tal.
1d 11 tim
13 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Sminkbord, Tingströms, 1950-tal.
1d 13 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GamFratesi, stolar, 4 st, "Beetle", Gubi.
1d 16 tim
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Fåtöljer ett par 1900-talets första hälft.
1d 17 tim
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtölj 1900-talets andra hälft.
1d 17 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord, 1940-tal.
2d 12 tim
Soffbord, 1940-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hans Olsen soffa, Danmark, 1960-talet.
2d 13 tim
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffbord, 1950-tal.
2d 13 tim
Soffbord, 1950-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffbord, 1930-tal.
2d 13 tim
Soffbord, 1930-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Alvar Aalto bänk 153A, Artek 1970/80-tal.
2d 16 tim
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK