379 föremål
Harri Koskinen, "Igman Chair", Zanat.
2d 21 tim
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Fåtölj, 1970-tal.
2d
Fåtölj, 1970-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffa, Designers Guild.
4d 2 tim
Soffa, Designers Guild.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Eero Aarnio, stol, "Pony", Melaja, 2000-tal.
5d 5 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matbord, 2000-tal.
3 tim 21m
Matbord, 2000-tal.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Yngve Ekström, skåp, "Furubo", Swedese.
2 tim 57m
1 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffa, Thonet, Österrike, tidigt 1900-tal.
1d 20 tim
1 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skåp, jugend, 1900-talets början.
2 tim 21m
1 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Mogens Koch, taburett, modell "MK16", Källemo.
2d
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Johnny Mattsson, skålar, 2 st.
5d 4 tim
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ingeborg Lundin, skål, Ariel, Orrefors 1964.
3d
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vägglampor, ett par, 1900-talets andra hälft.
5d 1 tim
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Georg Jensen, äppelknivar, 3 st, silver.
2d 20 tim
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Jameelah El-Gahsjgari, taklampa, "Dome", Moooi.
3d 1 tim
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Taklampa, Swedish Grace, 1920/30-tal.
2d 22 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Månskensampel, jugend, omkring år 1900.
5d 5 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Carl Fagerlund, bordslampa, Orrefors.
5d 4 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sidobord, ett par, "Tulip coffee tables" by Arper.
2 tim 3m
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord, Englesson, 1900-talets andra hälft.
4d 2 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtöljer, ett par, 1979.
2 tim 25m
Fåtöljer, ett par, 1979.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Spegel, G&C Billeder A/S Danmark.
2 tim 31m
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Piedestal, samtida tillverkning.
3d 1 tim
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Skåp, Swedish Modern, 1930-40-tal.
5d 23 tim
2 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Skål, glas, Riihimäen Lasi Oy, Finland, 1945.
5d 3 tim
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Vägglampor, ett par, Luxus, 1970-tal.
3d 1 tim
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Max Sauze taklampa Cassiopea 1970-tal.
4d 1 tim
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Spegel, funkis, 1900-talets första hälft.
2d 22 tim
2 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Josef Frank, vägglampa, Firma Svenskt Tenn.
1d
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Olle Alberius, bordslampa, stengods, Rörstrand.
1d 22 tim
2 401 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bertjan Pot, taklampa, "Prop Light", MOOOI.
5d
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK