366 föremål
Månskensampel, jugend, omkring år 1900.
4d 4 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bruno Mathsson, slagbord, "Maria Flap".
22 tim 36m
3 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Piedestal, samtida tillverkning.
2d
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Trädgårdsbänk, Dartington Hall Ltd, England.
2d
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Folke Ohlsson, soffa, Dux, 1900-talets mitt.
1d 20 tim
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Jan-Eric Ritzman, vas, Transjö.
3d 2 tim
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jameelah El-Gahsjgari, taklampa, "Dome", Moooi.
2d
1 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Roland Wilhelmsson, spegel, Ågesta, 1974.
22 tim 17m
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ingeborg Lundin, skål, Ariel, Orrefors 1964.
1d 23 tim
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Eero Saarinen, "Tulip", bord, Knoll.
7d
10 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Skrivbord, samtida tillverkning.
4d 23 tim
500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Spegel, Sverige, 1920/30-tal.
3d 1 tim
Spegel, Sverige, 1920/30-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vägglampor, ett par, Luxus, 1970-tal.
2d
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matbord, "Loop Stand", Hay, Danmark.
3d 1 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel, funkis, 1900-talets första hälft.
1d 21 tim
2 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Arkivskåp, 1900-talets mitt.
3d 3 tim
Arkivskåp, 1900-talets mitt.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Carl Fagerlund, bordslampa, Orrefors.
4d 3 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Dagny Zachrisson, Får.
1d 20 tim
Dagny Zachrisson, Får.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord, Englesson, 1900-talets andra hälft.
3d 1 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Hyllor, 3 st, Montana, Danmark.
4d 3 tim
700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
2d 1 tim
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fåtölj, 1970-tal.
23 tim 17m
Fåtölj, 1970-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffa, Swedish modern, 1940-tal.
1d 20 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jan-Eric Ritzman, vas, Transjö, 1988.
3d 2 tim
300 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Golvlampa, Swedish Modern, 1940/50-tal.
19 tim 30m
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffa, Designers Guild.
3d 1 tim
Soffa, Designers Guild.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Vägglampor, ett par, 1900-talets andra hälft.
4d
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skål, glas, Riihimäen Lasi Oy, Finland, 1945.
4d 2 tim
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Soffbord, 1900-talets första hälft.
4d 3 tim
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK