Diverse

30 föremål
Ljusstakar, ett par, empirestil, sent 1800-tal.
2d 7 tim
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fotogenlampa, tidigt 1900-tal.
5d 4 tim
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Djonk/skeppsmodell, trä, 1900-tal.
1d 6 tim
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Eldhundar, ett par, 1900-talets andra hälft.
1d 4 tim
700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Läslampa, 1800 talets första hälft.
6d 3 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Rolf Swedberg, ”Mor och barn”.
6d 3 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vinkylare, nysilver, samtida.
4d 2 tim
Vinkylare, nysilver, samtida.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Staket 5 sektioner omkring 1900 smide.
1d 3 tim
4 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Porsche x Rimowa, picknickset, 2000-tal.
1d 3 tim
7 300 SEK
Utropspris
6 000 SEK