Keramik och porslin

77 föremål
Urna med lock, kangxi-stil, 1900-tal.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gunnar Nylund, skulptur, stengods, Rörstrand.
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ingrid Herrlin, skulptur signerad.
2 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Ingrid Herrlin, skulptur ej signerad.
4 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Stig Lindberg, skål, fajans, Gustavsbergs studio.
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stig Lindberg, skål, stengods, Gustavsbergs studio.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lisa Larson, figurin, stengods, Gustavsberg.
1 050 SEK
Utropspris
3 000 SEK