295 föremål
Matbord, Linden Möbelfabrik, 1950/60-tal.
1d
5 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Dukar 3 st damast omkring 1900.
1d
4 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtöljer med bord Danmark 1960-tal.
1 tim 9m
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta, rölakan, signerad SH, ca 240x169 cm.
45m 11s
2 150 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtöljer ett par 1940-tal.
2d 23 tim
Fåtöljer ett par 1940-tal.
16 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Jordi Arkö, "Frida Kalos nattvandring" 4 st.
1 tim 4m
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Mulberry, väska, "Bayswater".
4d
Mulberry, väska, "Bayswater".
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Spegel 1900-tal.
15m 11s
Spegel 1900-tal.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ingegerd Torhamn, "Splitter".
4d 1 tim
Ingegerd Torhamn, "Splitter".
4 388 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Stolar 2 + 2 st Danmark 1960-tal.
2d
650 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ann Eringstam, "In search of wonderland 2".
1d
5 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Trädgårdsstolar 1 par, "Park", Hope 2000-tal.
1d
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Wifredo Lam, komposition.
2d
Wifredo Lam, komposition.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Isaac Henzell, porträtt.
4d
Isaac Henzell, porträtt.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CO Hultén, "Ur staden - I staden".
2d
10 501 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Matta, Tekke semiantik, ca 325 x 198 cm.
2d
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Charles & Ray Eames, skrivbordsstol "EA 177" Vitra 2007.
6d
2 422 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Jon Popp,  orientaliska ryttare.
2d 23 tim
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Pall Art Deco 1900-talets första hälft.
3d 1 tim
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Peter J. Lassen, hyllsystem, 3 delar, Montana, Danmark.
2d
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Elisabeth Warling, Fiskarflicka med nät.
33m 11s
10 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Okänd konstnär 1800-tal , Landskap med figurer.
44m 11s
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Speldosa, 1800-talets senare del.
1 tim 13m
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jules Schyl, Vattenfall.
1d
Jules Schyl, Vattenfall.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Trädgårdskarmstol "Park" Hope 2000-tal.
1d
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Okänd konstnär 1800-tal , Kroginteriör.
1 tim 8m
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffbord,  sent 1900-tal.
3d
Soffbord, sent 1900-tal.
1 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Stolar 7 st snarlika Danmark 1960-tal.
3d
2 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Georges Rouault, "Clown et enfant".
2d
1 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta Nain galleri old ca 294x67 cm.
4d 1 tim
2 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Trädgårdsbord, "Bistro" Hope 2000-tal.
1d 1 tim
5 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Trädgårdskarmstol, "Park", Hope 2000-tal.
1d
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Gunnar Nylund, ytterfoder 7 st., Rörstrand.
51m 11s
1 250 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Marc Chagall, färglitografisk affisch.
1d 1 tim
350 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ilia Zdanevitch,  “Soirée du Cœur à Barbe”.
2d
1 220 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord 1900-talets första hälft.
3d
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtöljer ett par 1940-tal.
2d
Fåtöljer ett par 1940-tal.
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta Kashmir silke figural old/semiantik ca 275x183 cm.
1d
2 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Karmstol/fåtölj 1900-talets mitt.
2d
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ulf Trotzig, komposition.
1d
Ulf Trotzig, komposition.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Karmstolar två st , rokoko  1700-talets mitt.
25m 11s
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Georges Rouault, "Ballerine, pl. pour Cirque d'André Suarès".
4d
1 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Trädgårdsbord, "Trestle" Hope, 2000-tal.
2d
3 000 SEK
Utropspris
16 000 SEK
Astrid Ewerlöf vas Jugend Rörstrand porslin.
21m 11s
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Alf Lindberg, Utan titel.
4d
Alf Lindberg, Utan titel.
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Taklampa 1900-talets mitt.
4d
Taklampa 1900-talets mitt.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sven Jonson, "Färjestället" 1945.
6d
10 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Certina, armbandsur, 21 mm.
4d
Certina, armbandsur, 21 mm.
6 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Madeleine Pyk, I ateljén.
7d
Madeleine Pyk, I ateljén.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
1d 1 tim
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Michael Qvarsebo, "Henrik VIII".
1d
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PG Thelander, Kossa.
3d
PG Thelander, Kossa.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffbord 1900-talets mitt.
2d
Soffbord 1900-talets mitt.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Birgitta Liljebladh, ”Ansikte”.
2d
5 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Ljuskrona omkring 1900.
2d
Ljuskrona omkring 1900.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Golvlampa 1900-talets mitt.
2d
Golvlampa 1900-talets mitt.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Olle Alberius, taklampa, Orrefors, 1970-tal.
1d 1 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampor ett par modern tillverkning.
1d 1 tim
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gunnar Norrman, "Körsbär".
2d 1 tim
Gunnar Norrman, "Körsbär".
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK