Konst

469 föremål
John Bauer, tuschteckning, intygad av brodern Hjalmar.
10 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Thure Wallner, olja på pannå, signerad.
4 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Ivor Abrahams, mixed media signerad (och numrerad?).
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ulf Trotzig, olja på duk signerad.
15 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Ragnar Person, olja på duk signerad.
2 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Jenny Nyström, Signerad Jenny Nyström.
6 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Peter Dahl, färglitografi, signerad 422/1500.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lars Norrman, olja på pannå, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Uno Vallman, blandteknik på papper/duk, signerad.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Tuija Lindström, fotografi.
850 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Arvid Johanson, olja på duk, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hugo Salmson, pastell, signerad.
8 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Ernst Billgren, färglitografi, signerad 28/170.
2 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Johanna Oras, olja på duk, signerad.
220 EUR
Utropspris
300 EUR
Bertil Warnolf, olja på duk signerad.
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Aimo Taleva, trärelief, osignerad.
50 EUR
Utropspris
400 EUR
Georg Pauli, olja på duk, signerad.
1 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Severin Nilson, oija på duk, signerad.
15 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal, olja på duk.
5 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Ingrid Herrlin, skulptur signerad.
2 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Victor Vasarely, skulptur multipel signerad.
8 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Ardy Strüwer, olja på duk, signerad och daterad 1971.
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Robert Högfeldt, akvarell, signerad.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Axel Lind, olja på duk, signerad.
5 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Knud Edsberg, olja på duk, signerad.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Axel Peter, olja på duk, signerad och daterad 1930.
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gerhard Wihlborg, olja på duk signerad.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Leopold Fare, olja på duk, signerad.
750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gerhard Wihlborg, olja på duk signerad och daterad 30.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gerhard Wihlborg, olja på pannå signea.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, omkring 1900.
16 500 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Henry Mayne, olja på duk signerad samt daterad -60.
2 250 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Carin Nilson, skulptur signerad brons.
6 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Yrjö Edelmann, färglitografi, signerad, HC-upplaga.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gerhard Wihlborg, olja på pannå, signerad.
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Hans Osswald, olja på duk, signerad.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK