280 föremål
Alf Lindberg, Utan titel.
1d 23 tim
Alf Lindberg, Utan titel.
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Alvar Aalto, bord modell 80B.
5d 23 tim
Alvar Aalto, bord modell 80B.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Anders Österlin, ;Komposition.
6d
4 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Anita Nilsson Billgren, "Katter".
4d
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Anna Berg, landskap.
4d 21 tim
Anna Berg, landskap.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Augustus Osborne Lamplough, Vy från Nilen.
3d
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Axel Kleimer, "Gustav Adolfs Torg i Malmö".
7d
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Axel Lind, Havet.
1d 23 tim
Axel Lind, Havet.
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Barnmöbel 4 dlr omkring 1900.
6d
Barnmöbel 4 dlr omkring 1900.
2 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bengt Rosenström, skulptur 1993.
44m 20s
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bengt Rosenström, skulptur.
6d
Bengt Rosenström, skulptur.
Inga bud
Utropspris
5 000 SEK
Bertil Gadö, fisk.
4d
Bertil Gadö, fisk.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Bertil Vallien, skål på fot signerad Boda unik.
4d
443 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Beverloo Corneille, Femme et oiseaux.
5d
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Bokhylla 1900-talets mitt.
2d
Bokhylla 1900-talets mitt.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Bokhylla 1940-tal.
1d
Bokhylla 1940-tal.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bord 1900-talets andra hälft.
2d
Bord 1900-talets andra hälft.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord 1900-talets första hälft.
1d
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord Enea design Danmark 2000-tal.
3d
Inga bud
Utropspris
8 000 SEK
Bordslampa 1900-talets senare del.
1d
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CO Hultén, "Anders A Lam".
41m 20s
CO Hultén, "Anders A Lam".
1 001 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CO Hultén, "Ur staden - I staden".
32m 20s
21 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Cafébord 1940/50-tal.
6d
Cafébord 1940/50-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Certina, armbandsur, 21 mm.
1d 23 tim
Certina, armbandsur, 21 mm.
8 954 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Charles & Ray Eames, skrivbordsstol "EA 177" Vitra 2007.
4d
2 422 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Ernst Billgren, "Besök hemma".
5d
Inga bud
Utropspris
6 000 SEK
Ernst Josephson, "Andeliga sånger".
1d
300 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Evert Lundquist, "Stilleben".
27m 19s
Evert Lundquist, "Stilleben".
15 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Fernand Léger, efter "Liberté Paix Solidarité".
2d
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtölj 1940/50-tal.
3d
Fåtölj 1940/50-tal.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtölj Swedish Modern 1940-tal.
1d
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtöljer ett par 1940-tal.
22 tim 44m
Fåtöljer ett par 1940-tal.
16 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Fåtöljer ett par 1940-tal.
2d
Fåtöljer ett par 1940-tal.
5 000 SEK
Utropspris
32 000 SEK
Fåtöljer ett par 1940-tal.
< 1m
Fåtöljer ett par 1940-tal.
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Georges Rouault, "Ballerine, pl. pour Cirque d'André Suarès".
2d
1 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Gerhard Nordström,  uppdragen båt.
6d
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Golvlampa 1940/50-tal.
5d
Golvlampa 1940/50-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa 1950-tal.
5m 19s
Golvlampa 1950-tal.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gucci, väska "Bamboo Jackie Tassel",
7d
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Gunilla Mann, "Liv och lust i Tomelilla".
4d 23 tim
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gunilla Mann, "Rörums kyrka".
4d
Gunilla Mann, "Rörums kyrka".
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gunnar Norrman, "Körsbär".
48m 19s
Gunnar Norrman, "Körsbär".
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK