255 föremål
Matbord 1900-talets andra hälft.
23 tim 27m
550 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Tidningsställ Thonet tidigt 1900-tal.
23 tim 29m
900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Serveringsvagn 1900-talets mitt.
23 tim 35m
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hylla tidigt 1900-tal.
23 tim 37m
Hylla tidigt 1900-tal.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa 1900-talets mitt.
23 tim 39m
Golvlampa 1900-talets mitt.
400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sängbord ett par tidigt 1900-tal.
23 tim 43m
2 750 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Abelardo Gonzalez, soffbord, 2000-tal.
23 tim 47m
1 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Toilettebord Empire 1800-talets mitt.
23 tim 53m
1 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bänk 1940/50-tal.
23 tim 55m
Bänk 1940/50-tal.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Beverloo Corneille, Utan titel.
23 tim 59m
4 300 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Lisa Hilland, taklampa/bordslampa ur serien Glamrocks 2023.
1d
1 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Carl Fredrik Reuterswärd, "Running game on red".
1d
12 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Taklampa Orrefors 1960/70-tal.
1d
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
David Klöcker Ehrenstrahl, kopia efter Drottning Kristina.
1d
7 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Ilmari Lappalainen, fåtöljer ett par, för Asko.
1d
35 000 SEK
Utropspris
45 000 SEK
Stig Kjellin, Sjönöd.
1d
Stig Kjellin, Sjönöd.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Verner Panton, bord "Wire cone table" för Fritz Hansen 1989.
1d
4 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Zevs, "Coca Cola".
1d
Zevs, "Coca Cola".
6 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Andreas Blomquist, Utan titel.
1d
2 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Kubbstol 1900-tal.
1d
Kubbstol 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ellis Wallin,"Skeppsholmskyrkan".
1d
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Björn Dahlström fåtölj "BD1" för Cibi 1990-tal.
1d
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord barockstil 1800-talets senare del.
1d
12 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Spegel Barockstil  sent 1800-tal.
1d
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord sent 1900-tal/2000-tal.
1d
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bänk/sideboard 1900-talets första hälft.
1d
3 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffbord 1940-tal.
1d
Soffbord 1940-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Yrjö Edelmann, Utan titel.
1d
Yrjö Edelmann, Utan titel.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Trädgårdskarmstol "Park" Hope 2000-tal.
1d 20 tim
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Lounge stol Hope 2000-tal.
1d 20 tim
Lounge stol Hope 2000-tal.
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Kiyoshi Saito, Gate in Kamakura.
1d 20 tim
850 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Sam Larsson, stolar ett par "Sam", Dux 1980-tal.
1d 21 tim
8 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Martin Emond,  Hus med trappa.
1d 21 tim
Martin Emond, Hus med trappa.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Omega, armbandsur, 33 mm.
1d 21 tim
Omega, armbandsur, 33 mm.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ulla Parkdal, matta rölakan signerad ca 206x134 cm.
1d 21 tim
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta Marocko ca 280x204 cm.
1d 21 tim
Matta Marocko ca 280x204 cm.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Staffli 1900.-talets första hälft.
1d 21 tim
4 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fernand Léger, "L'artiste dans le studio".
1d 21 tim
4 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Henri Matisse, "La danse".
1d 21 tim
Henri Matisse, "La danse".
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Erling Ärlingsson, hästar på bete.
1d 21 tim
300 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Erling Ärlingsson, "Skogsbygd".
1d 22 tim
6 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Erling Ärlingsson,  hamnvy.
1d 22 tim
Erling Ärlingsson, hamnvy.
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Armband 18K guld Stockholm 1951.
1d 22 tim
3 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Lennart Jirlow, "Kossan".
2d 23 tim
Lennart Jirlow, "Kossan".
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Edvin Öhrström, vas Ariel 1954 signerad.
2d 23 tim
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta Bochara turkmen semiantik/old ca 250x153 cm.
2d 23 tim
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
2d 23 tim
1 300 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Taklampa 1900-talets senare del.
2d 23 tim
525 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fritz Jakobsson, gossporträtt.
2d 23 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord 1970-tal.
2d 23 tim
Soffbord 1970-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK