Madeleine Pyk – en samling F769

Möbler

260 föremål
Klaffbord, omkring 1900.
2 tim 28m
Klaffbord, omkring 1900.
950 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Slagbord, 1800-tal.
3 tim 16m
Slagbord, 1800-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Barock, skåp, 1700-al.
3 tim 26m
Barock, skåp, 1700-al.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hängskåp, allmoge, 1800-tal.
3 tim 50m
Hängskåp, allmoge, 1800-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord, Art Deco, 1900-talets första hälft.
4 tim 16m
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sideboard modern tillverkning.
4 tim 20m
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Karmstolar 4 st. Swedish Modern 1940/50-tal.
4 tim 30m
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp, 1800-talets slut.
5 tim 16m
Skåp, 1800-talets slut.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bokhylla, nyrenässans, omkring 1900.
5 tim 22m
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matbord, Skovby Danmark, samtida.
5 tim 24m
12 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Matbord, 1960-tal .
5 tim 40m
Matbord, 1960-tal .
3 900 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Serveringsvagn, 1960/70-tal.
5 tim 54m
Serveringsvagn, 1960/70-tal.
1 650 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffbord, Italien, 1900-talets andra hälft.
6 tim 4m
2 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Sängbord, ett par.
6 tim 26m
Sängbord, ett par.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffa,  R.O.O.M.
6 tim 32m
Soffa, R.O.O.M.
2 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Puderstol, 1700-tal.
6 tim 48m
Puderstol, 1700-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Hörnskåp/ väggskåp 1700-tal.
7 tim 10m
Hörnskåp/ väggskåp 1700-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Kista, barockstil, 1800-tal.
7 tim 24m
Kista, barockstil, 1800-tal.
1 250 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Glismand & Rüdiger, soffbord, "Como", Bolia.
7 tim 30m
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skrivbyrå omkring 1900 Empire-stil.
1d 3 tim
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord Art Deco 1900-talets första hälft.
1d 3 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Roland Wilhelmsson, matbord, 1970-tal.
1d 3 tim
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Spegel, ”Pacific”, Ateljé Wards, 1950-tal.
1d 4 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegel, gustaviansk, 1700-talets slut.
1d 5 tim
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bord, 1800-talets slut/1900-talets början.
2d 2 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Børge Mogensen, Stolar 2 st BM 87.
2d 2 tim
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtöljer, ett par, Swedish modern, 1940-tal.
2d 3 tim
15 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Piedestaler, ett par, 1900-talets andra hälft.
2d 3 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skänk, omkring 1900.
2d 4 tim
Skänk, omkring 1900.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, 1900-talets början.
2d 4 tim
Byrå, 1900-talets början.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matbord, 1950/60-tal.
2d 4 tim
Matbord, 1950/60-tal.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Soffbord, Swedish Modern, 1940-tal.
2d 4 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, England, 1800-tal.
2d 4 tim
Byrå, England, 1800-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Slagbord, 1800-tal.
2d 4 tim
Slagbord, 1800-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal.
2d 4 tim
Byrå, rokokostil, 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord, 1900-tal.
2d 4 tim
Bord, 1900-tal.
1 750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Slagbord, 1800-tal.
2d 5 tim
Slagbord, 1800-tal.
555 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skrivbord, 1900-talets första hälft.
2d 5 tim
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Slagbord, 1800-tal.
2d 5 tim
Slagbord, 1800-tal.
360 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hörnskåp, Holland 1800-tal.
2d 5 tim
Hörnskåp, Holland 1800-tal.
3 069 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bokhylla med skåp.
2d 6 tim
Bokhylla med skåp.
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bord, 1800-tal.
2d 6 tim
Bord, 1800-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK