243 föremål
Ivar Morsing, Utan titel.
6d 13 tim
Ivar Morsing, Utan titel.
Inga bud
Utropspris
6 000 SEK
Johan Christoffer Boklund, Ung pojke i hatt.
3d 13 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Johan von Holst, 1900,  vilande hund.
3d 15 tim
4 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Jon Popp,  orientaliska ryttare.
3d 15 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Jules Schyl, Vy från södra Europa.
3d 14 tim
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Kaffeservis 3 dlr silver Danmark 1919.
2d 9 tim
3 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Karmstolar ett par Jugend tidigt 1900-tal.
3d 14 tim
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Konsolbord 1900-talets senare del.
2d 9 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lennart Rodhe, Komposition.
12 tim 2m
Lennart Rodhe, Komposition.
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Marc Chagall, färglitografisk affisch.
12 tim
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Martin Emond, "Meteoren".
11 tim 28m
Martin Emond, "Meteoren".
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Matta Hoseinabad galleri old ca 662x85 cm.
3d 14 tim
800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta Keshan ca 394x295 cm.
11 tim 58m
Matta Keshan ca 394x295 cm.
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta Nain galleri old ca 294x67 cm.
2d 13 tim
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta Röllakan ca 188x143 cm signerad "IA".
5d 15 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Monika Larsen Dennis, skulptur.
3d 15 tim
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Mormorsur, 2 st, 34 mm.
6d 13 tim
Mormorsur, 2 st, 34 mm.
4 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Mulberry väska.
2d 9 tim
Mulberry väska.
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Mulberry, väska.
1d 15 tim
Mulberry, väska.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Obelisk modern tillverkning.
1d 7 tim
Obelisk modern tillverkning.
4 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Ola Billgren, "Romantiskt landskap IX".
1d 15 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Omega, Seamaster, armbandsur, 34,5 mm.
5d 13 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Oscar Antonsson, spegel, Ystad Tenn 1929.
10 tim 52m
1 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Oscar Reutersvärd, skulptur Obelisk.
5d 15 tim
1 000 SEK
Utropspris
22 000 SEK
Oscar Reutersvärd, skulptur.
5d 15 tim
Oscar Reutersvärd, skulptur.
1 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Peter Dahl, Dansande par.
4d 12 tim
Peter Dahl, Dansande par.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Sideboard 1900-talets andra hälft.
5d 15 tim
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skrivbordslampa 1900-talets första hälft.
3d 14 tim
550 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord Roche Bobois Belgien sent 1900-tal.
5d 15 tim
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffbord, 1930-tal.
6d 13 tim
Soffbord, 1930-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Stolar 4 st 1900-talets första hälft.
11 tim 38m
750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Svärd osmanskt kilij /pala, 1800-tal.
5d 15 tim
6 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Sängbord ett par 1900-talets första hälft.
4d 12 tim
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa 1900-talets andra hälft.
11 tim 2m
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa 1940-tal.
2d 13 tim
Taklampa 1940-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa 1940-tal.
6d 15 tim
Taklampa 1940-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, 1930/40-tal.
4d 12 tim
Taklampa, 1930/40-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK