266 föremål
Bokhylla 1940-tal.
7d 3 tim
Bokhylla 1940-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Sandro Chia, "Spirit".
7d 3 tim
Sandro Chia, "Spirit".
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Ola Billgren, "Romantiskt landskap IX".
6 tim 5m
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa 1940-tal.
1d 4 tim
Taklampa 1940-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Konsolbord 1900-talets senare del.
1d
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ulf Trotzig, komposition.
1d 3 tim
Ulf Trotzig, komposition.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jules Schyl, Vy från södra Europa.
2d 5 tim
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Armband 18K guld Verona Italien.
3d 3 tim
7 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Sängbord ett par 1900-talets första hälft.
3d 3 tim
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Edward Hald, vas graal signerad Orrefors 1941.
1d 2 tim
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Trädgårdsstolar 4 st 1900-talets mitt.
1d
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta Hereke silke metalltråd semiantik ca 96x62 cm.
1d 4 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Monika Larsen Dennis, skulptur.
2d 5 tim
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jon Popp,  orientaliska ryttare.
2d 6 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Beverloo Corneille, "La femme au chat I".
2d 5 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Beverloo Corneille, kompositioner 2 st.
3d 2 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta Röllakan ca 188x143 cm signerad "IA".
4d 6 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta Keshan figural semiantik ca 61x88 cm.
1d 4 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Waldemar Tode,  kvinna med solfjäder.
3d 3 tim
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Holger Johansson, taklampa, Westal, 1960/70-tal.
5d 4 tim
3 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Andreas Hansen, soffbord "Spider", Eilersen Danmark.
5d 4 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Hurtsar ett par 1960-tal.
6d 3 tim
Hurtsar ett par 1960-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Tamburmajor 1900-talets andra hälft.
1d 4 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bertil Vallien, skål signerad unik Kosta Boda.
4d 5 tim
1 100 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bertil Vallien, skål på fot signerad Boda unik.
4d 5 tim
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gunnar Norrman, svartkrita.
5d 5 tim
Gunnar Norrman, svartkrita.
333 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ulf Trotzig, komposition.
6 tim 4m
Ulf Trotzig, komposition.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bengt Lindström, Ansikte.
3d 2 tim
Bengt Lindström, Ansikte.
700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa 1900-talets mitt.
4d 3 tim
Bordslampa 1900-talets mitt.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vytautas Kasiulis, färglitografi.
5d 5 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Girard-Perregaux, Damier, armbandsur, 29 x 29 mm.
4d 5 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Damskrivbord, sengustavianskt, 17/1800-tal.
4d 6 tim
1 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
2d 5 tim
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta Nain galleri old ca 294x67 cm.
1d 4 tim
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fåtöljer ett par 1900-talets första hälft.
1d
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Jordglob 1900-talets andra hälft.
7d 3 tim
444 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå 1900-talets första hälft.
2d 5 tim
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Vaser ett par silver London 1902 respektive 1903.
1d 1 tim
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtölj Swedish Modern 1940-tal.
2d 4 tim
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ramar ett par senempire 1800-talets mitt.
6d 5 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Jonas Åkesson, hästporträtt.
6d 3 tim
Jonas Åkesson, hästporträtt.
1 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Axel Kleimer, "Gustav Adolfs Torg i Malmö".
5d 4 tim
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta Afghan old ca 272x205 cm.
6d 3 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta Keshan semiantik ca 215x133 cm.
6d 4 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Johan von Holst, 1900,  vilande hund.
2d 5 tim
4 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Bengt Rosenström, skulptur.
1d 4 tim
Bengt Rosenström, skulptur.
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Yrjö Edelmann, Orosbesked.
6 tim 3m
Yrjö Edelmann, Orosbesked.
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bengt Rosenström, skulptur.
6 tim 9m
Bengt Rosenström, skulptur.
1 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bord Empire-stil 1900-talets första hälft/mitt.
2d 4 tim
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Theo Tobiasse, "Escode volé au ciel de Sinaii".
5d 5 tim
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Theo Tobiasse, "Le cri de poète".
5d 5 tim
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffbord Roche Bobois Belgien sent 1900-tal.
4d 6 tim
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fåtöljer ett par Art Deco 1900-talets första hälft.
1d
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Golvspegel 1960/70-tal.
2d 5 tim
Golvspegel 1960/70-tal.
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Omega, Seamaster, armbandsur, 34,5 mm.
4d 3 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sideboard 1900-talets andra hälft.
4d 5 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ivar Morsing, Utan titel.
5d 4 tim
Ivar Morsing, Utan titel.
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Axel Lind, Snötyngda träd.
6d 3 tim
Axel Lind, Snötyngda träd.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK