1932 föremål
Spegel, Karl Johan, 1800-talets första hälft.
5d 8 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Meshed, ca 548 x 383 cm.
2d 4 tim
6 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Fredrik Lindqvist, Utan titel.
5d 2 tim
666 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Carl Fredrik Reuterswärd,  Utan titel.
5d 6 tim
999 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Tom Krestesen, Utan titel.
1d 6 tim
Tom Krestesen, Utan titel.
555 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Keshan, ca 340 x 238 cm.
1d 6 tim
300 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Max Walter Svanberg, "Drömkvinnans kyss IV".
3d 7 tim
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Toilettebord Empire 1800-talets mitt.
3d 8 tim
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bordslampa, funkis, 1930-tal.
2d 4 tim
Bordslampa, funkis, 1930-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skåp, jugend, 1900-talets början.
5d 7 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, Kashan, ca 360 x 255.
5d 6 tim
Matta, Kashan, ca 360 x 255.
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
André Villers, Porträtt av Picasso, ca 1955.
3d 4 tim
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Dawid, "1133", 1983.
4d 4 tim
Dawid, "1133", 1983.
2 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Outi Heiskanen, "Lumihaka".
5d 5 tim
Outi Heiskanen, "Lumihaka".
100 EUR
Utropspris
250 EUR
Bordslampor, ett par, 1900-talets mitt.
3d 6 tim
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ljusstakar, ett par, omkring 1900.
6 tim 55m
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Lounge stol Hope 2000-tal.
1d 2 tim
Lounge stol Hope 2000-tal.
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Fåtöljer, ett par, 1900-talets mitt.
2d 4 tim
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Slagbord, furu, 1800-tal.
3d 4 tim
Slagbord, furu, 1800-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Olavi Haarala, Utan titel.
5 tim 57m
Olavi Haarala, Utan titel.
125 EUR
Utropspris
300 EUR
Regina Huotari, Stilleben.
5d 4 tim
Regina Huotari, Stilleben.
100 EUR
Utropspris
250 EUR
Nattduksbord, ett par, 1920-30-tal.
2d 3 tim
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ljuskrona, 1900-talets mitt.
3d 5 tim
Ljuskrona, 1900-talets mitt.
1 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Matta Nain part silk ca 263x162 cm.
5d 5 tim
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Erland Cullberg, Skor på palett.
5d
350 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Arman, "Accumulation de Tees de Golf".
3d 4 tim
1 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Matbord, "Loop Stand", Hay, Danmark.
5 tim 19m
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Arkivskåp, 1900-talets mitt.
7 tim 49m
Arkivskåp, 1900-talets mitt.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampor, ett par, Pukeberg, 1940-tal.
1d 4 tim
750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffbord Danmark 1950/60-tal.
8 tim 37m
Soffbord Danmark 1950/60-tal.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffbord, Englesson, 1900-talets andra hälft.
6 tim 7m
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vägglampor, ett par, 1900-talets andra hälft.
1d 4 tim
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Simon Gate, Taklampa,1900-tal.
1d 4 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Åkdyna Skåne omkring 1900 opphämta ca 112x54 cm.
2d 7 tim
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK