186
210886

Rupert Jasen Smith, (Andy Warhol)

(USA, 1954-1989)
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 320 - 1 590 EUR
1 380 - 1 660 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

(USA, 1954-1989)

"Dreaming", ur: "Garbo"

Färgserigrafi, 1989, signerad med kulspetspenna TP 40/40 (unikt provtryck), utgiven av Galerie Börjeson, Malmö. 109 x 86 cm.

Ej examinerad ur ram.

Proveniens

Galerie Börjeson, Malmö.

Arbetet med portföljen "Garbo" påbörjat av Andy Warhol.