331
361800

Donald Judd

(USA, 1928-1994)
Utropspris
1 800 000 - 2 000 000 SEK
160 000 - 177 000 EUR
167 000 - 185 000 USD
Klubbat pris
1 800 000 SEK

Donald Judd
(USA, 1928-1994)

Utan titel (85-036)

Stämpelsignerad Donald Judd och daterad 1985. Bemålad aluminium, gul, turkos, vinröd och blå. Höjd 30, längd 90 och djup 30 cm.

Proveniens

Galerie Nordenhake.

Märkt 85-036 LENHI AG SWITZERLAND.