139
346107

Hanna Hirsch-Pauli

(Sverige, 1864-1940)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Hanna Hirsch-Pauli
(Sverige, 1864-1940)

"Målarinnan"

Akvarell 15,5 x 10,5 cm.

Proveniens

Svensk-Franska Konstgalleriet, Stockholm, auktion 37, "Hjalmar Gabrielsons, Hanna och Georg Paulis och andra samlingar", 5-6 nov 1942, kat nr 89 (avbildad i katalog plansch XXIII).

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

170. Lennart Olson, ”Rött ljus", 1970.
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
Budhistorik
36 000

ditt bud
Aktuellt bud:
36 000 SEK