246
479928

JAKTGEVÄR.

Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
68 000 - 90 600 SEK
6 260 - 8 350 USD
Klubbat pris
5 000 EUR
JAKTGEVÄR.

Jaktgevär med stiftantändning, valnöts stock, två damaskerade dubbelpipor, slät och räfflad båda cal 16. Signerad J. Larderet. St.Petersburg, 1850-tal. Original schatull med tillbehör, bredd 82,5 cm.