Rimfrost på frusen sjö
Signerad G. Fjaestad och daterad -29. Pannå 89 x 127 cm.
Fritzes Kungl. Hovbokhandel, Stockholm.
Rackstadmuseet, Arvika, "Fjaestadutställningen", 1998.