Fanerat med valnöt. Beslag av mässing. Rak form med utskjutande krön. Tvådelat. Överdel med hyllor bakom dörrpar, nederdel med fyra lådor. Balusterformade ben. Bredd 161, djup 65, höjd 212 cm.
Senare beslag, fanerskador, lagningar.
×
Log in
Could not log in