An Axel-Einar Hjorth stained pine table 'Sandhamn' by Nordiska Kompaniet, ca 1929.
Betsad furu, kvadratisk skiva på centralfot. 54,5 x 54,5 cm. höjd 58,5 cm.
Smärre fläckar och slitage. Minnesinskriptioner under skivan daterade 1942.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui