HELENE SCHJERFBECK, "RIPPILAPSI (HARTAUS)".
Sign. lyijykynällä. Litografia. Merkattu 62/70. Kuvakoko 47,5x33,5 cm. Laattakoko 63x49 cm.
Ei tutkittu ilman kehyksiä.
Gösta Stenmanin kokoelmista.
Ks. Ahtela 1953, nro 830.
RuotsiPuhelin maanantai – perjantai klo 9–13+46 8-614 08 00
SuomiPuhelin maanantai - perjantai klo 9–13+358-9-668 91 10