"Seconde partie de la carte d'Europa contenant le Danemark et la Norwege, la Suède et la Russie"
Handkolorerad karta, 1758. 69,5 x 100 cm.
Hål (4,5 x 2 cm) med gammal lagning under titelkartusch, fläckar, revor, defekter, bladets vänstra kant kompletterad och med defekter, skador.