silver, oidentifierade stämplar, sannolikt Finland 1800-talets mitt. Invändigt förgylld. Oval, med fällbar hänkel, på helslagen och profilerad fot. Runt kanten pålödd dekor av kartuscher. Längd 21 cm.
På livet obet buckla.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui