Signerad S. Erixson. Utförd 1933-1934. Duk uppklistrad på pannå 43 x 70 cm.
Alkuperä - Provenienssi
Olof Sagers samling, Malmö.
Näyttelyt
Bildmuseet, Umeå 1996.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui