Ur: "Le miroir de l'homme par les bêtes"
Etsning och färgakvatint, 1972, signerad med blyerts 31/40, tryckt hos Arte Adrien Maeght, Paris, utgiven av Maeght, Paris.
Gulnad, kraftigt missfärgad efter passepartout. Monterad med tejp på bladets övre kant a tergo.
Dupin 570.